Рубрики
Искусство

Ілюзія: виставка абстрактного живопису Петра Лебединця

5 лютого в арт-просторі ЦУМ (Київ, Хрещатик, 38, 7 поверх) відкриється індивідуальний проект всесвітньо відомого українського художника Петра Лебединця «Ілюзія». Роботи автора є постійними гостями міжнародних виставок та фестивалів мистецтва, а також резидентами світових музеїв і галерей – від Нью-Йорка до Абу-Дабі.

Ілюзія виставка абстрактного живопису Петра Лебединця
Ілюзія виставка абстрактного живопису Петра Лебединця

У ході виставки майстер абстрактного живопису Лебединець продемонструє киянам та гостям столиці полотна, створені у 2012-2019 рр. До експозиції увійшло понад 15 масштабних робіт художника. Деякі з них глядач побачить вперше.

За словами художника, живопис – це шлях інтуїтивного пізнання, яке проходить через призму емоційно-асоціативного сприйняття. «Справжню силу кольору свідомість здатна сприймати лише через інтуїцію», – впевнений Петро Лебединець.

Основою представлених ним робіт стала гра автора з білим пігментом, який став “каркасом” для віртуозно побудованої абстрактної ілюзії та досягнення художньої гармонії через колір.

«Петро Лебединець є одним з яскравих представників абстрактного мистецтва, яке в останні роки є трендовим в усьому світі. Вміння жонглювати кольорами та образами, безмежно-невичерпна енергія робіт, а також творчість і діяльність художника у цілому, заклали новий виток у формуванні українського абстрактного мистецтва та його присутності на світовій арені», – відзначає Дмитро Палієнко, засновник Sky Art Foundation.

Виставка «Ілюзія» проходитиме до 28 лютого, вхід для всіх охочих – вільний.
Організатор заходу – Sky Art Foundation, партнер – ЦУМ Київ / TSUM Kyiv Department Store.

Про автора:
Petro Lebedynets народився у 1956 році. У 1984 році закінчив Київський державний художній інститут. З 1990 року – член Національної спілки художників України.
Роботи автора є частиною колекцій світових музеїв і галерей, включаючи Національний художній музей України (Київ, Україна), Віденський музей історії мистецтв (Відень, Австрія), Київський музей російського мистецтва (Київ, Україна), Український музей (Нью-Йорк, США), Запорізький художній музей (Запоріжжя, Україна), Російсько-Американський Фонд (Нью-Йорк, США), постійне представництво України при ООН (Нью-Йорк, США), Мерію Брукліна (Нью-Йорк, США), Міністерство культури України (Київ , Україна), галерею «Inter Art Gallery Reich» (Кельн, Німеччина), галерею «Anixis» (Баден, Швейцарія), галерею «Martinez» (Канни, Франція) та десятки інших музеїв і галерей.
На рахунку Петра Лебединця більше 50-ти персональних проектів, а також участь у понад 100 групових виставках.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 за ініціативи Дмитра Палієнка (Dmitriy Palienko. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам і інтеграції української культури у світовий арт-контекст.
Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Діяльність Фонду висвітлювали такі світові видання як The Guardian, BBC, Forbes, Voque, Brooklyn Street Art, The Street Art News, Street Art United States та сотні інших шанованих ЗМІ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *